Flame Technology


Flame Technology (płomieniowanie) jest tym co sprawia, że powłoki ochronne Nano Glass Membrane są tak wyjątkowe – poznaj naszą technologię, aby zrozumieć różnicę

Flame Technology to zaawansowana technologia, stosowana dotąd w inżynierii i precyzyjnym lakiernictwe, dzisiaj dostępna i wykorzystywana do aplikacji innowacyjnych powłok ochronnych Nano Glass Membrane.

Flame Technology nie polega na zwykłym podgrzewaniu powierzchni. W trakcie tego procesu wykorzystywany jest specjalistyczny gaz, dzięki któremu przez płomień, na każdą powierzchnię Twojego samochodu wstrzykiwane są polimery krzemu.

Dzięki zastosowaniu Flame Technology:
  • wypełniane są mikropory sprawiając, że powierzchnia jest niezwykle gładka - dzięki czemu powierzchnia nie zatyka się i nie traci swoich właściwości hydrofobowych
  • wypalany jest węgiel, dlatego Nano Glass Membrane jest jedyną w pełni nieorganiczną powłoką ochronną - co jest niezwykle istotne, bo dzięki temu powłoka nie wchodzi w reakcję ze środowiskiem i nie ulega degradacji
  • powierzchnia staje się superadhezyjna, co zostaje następnie wykorzystane do nałożenia powłoki szklanej NG7 - w sposób naturalny, bez chemicznego wżerania się w lakier

to wszystko sprawia, że powłoka Nano Glass jest niezwykle trwała – jesteśmy tego tak pewni, że otrzymujesz aż 10 lat gwarancji.

Naturalność i trwałość DZięki Adhezji

W przeciwieństwie do tradycyjnych powłok ceramicznych,
Nano Glass Membrane do integracji z lakierem, nie wykorzystuje żadnej chemii. 

W tradycyjnym procesie powłoka ceramiczna musi, za pomocą agresywnej chemii zawartej w preparacie weżreć się w warstwę bezbarwną lakieru. Proces ten oprócz tego, że nie jest obojętny dla środowiska, niesie za sobą dwa niebezpieczeństwa: narusza strukturę lakieru i wymaga stosowania różnych preparatów na różne materiały oraz sprawia, że wszelkie pory i mikropory lakieru zostaną przeniesione na powierzchnię powłoki sprawiając, że ta będzie się zatykać. Ponadto proces ten nie usuwa związków organicznych warstwy lakieru, co niesie ryzyko degradacji powłoki z wiekiem.

Dzięki zastosowaniu Flame Technology, powłoki Nano Glass Membrane pozbawione są tych wad.

Przed procesem płomieniowania, nasi technicy przygotowują lakier Twojego samochodu. Jednym z elementów jest pokrycie go specjalnym aktywatorem, który następnie trakcie procesu płomieniowania wypełnia uszczerbki lakieru, a polimery szklane wtłaczane przez płomień wyrównują pory i mikropory.
Dzięki temu wydobywana jest głębia koloru, a powłoka nie zatyka się z wiekiem, utrzymując swoje właściwości.

W Nano Glass nie wykorzystujemy żadnej chemii do integracji powłoki z lakierem. Niezwykłe trwałe przywieranie zagwarantowane jest dzięki potraktowaniu powierzchni procesem płomieniowania i uzyskaniu superadhezyjnych właściwości. Proces ten działa na każdym materiale, dlatego każdy element Twojego samochodu zostanie zabezpieczony powłoką Nano Glass Membrane w równym stopniu: lakier, elementy chromowane i niklowane, plastiki, uszczelki.

POPULARNE PYTANIA

Oczywiście, jest w pełni bezpieczne.
Płomień nie uzyskuje wysokich wysokich temperatur. Jego zadaniem jest wstrzyknięcie polimerów krzemionki w porowatą powierzchnię lakieru.

Płomieniowana powierzchnia nagrzewa się do temperatury około 80 stopni, co jest temperaturą znacznie niższą niż ta, którą lakier uzyskuje na przykład podczas ekspozycji na słońcu.

Dzięki temu, że usługa wykonywana jest wyłącznie w autoryzowanych zakładach, możesz mieć pewność że Twój samochód jest w pełni bezpieczny.

Teoretycznie płomieniowanie mogłoby zaszkodzić elementom gumowym i silikonowym lub miękkim plastikom, jednak w praktyce taka sytuacja nie może mieć miejsca, ponieważ wszyscy nasi technicy są odpowiednio przeszkoleni i posiadają olbrzymie doświadczenie. Podczas płomieniowania będą odpowiednio operować maszyną tak, aby nie narazić delikatnych materiałów na uszkodzenia.

Nano Glass jest prawdopodobnie jedną powłoką, którą z równą skutecznością można aplikować również na foliach reklamowych.

Poza błyskiem i świetnym wyglądem, powłoka Nano Glass Membrane zabezpieczy reklamy przed blaknięciem i płowieniem, ponieważ w pełni blokuje promienie UV.